Wieczorne leniuchowanie

Wieczorne leniuchowanie

Postautor: viking200 » 2018-08-23, 20:50

Wcale się nie dziwię dziewczynom że wyległy na wylotek skoro temperatura jest w granicach +28 St.C

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Odkład w starym "Macierzaku" , powstał bo nie za bardzo wiedziałem co zrobić z Królową-matką ,
która "wykluła" mi się w czasie gdy trzymałem w rękach świeżo wycięty matecznik .
Krótka decyzja , złapałem ramkę z któregoś ula z pszczołami i na bieżąco wtrybiłem do pustego macierzaka po czym poddałem matkę .
Przyjęły ją bez problemowo :hura póżniej dodałem jeszcze trzy ramki z młodą pszczołą ulową .
A teraz widzę że odkład doszedł do siły i spokojnie pójdzie do zimowli na siedmiu ośmiu ramkach .
Myślę że uda mi się we wrześniu dorobić nowy ul to przesiedlę rodzinkę przed zimą .
Obrazek
Po krótce , rodzina jest łagodna tzn. nie zwraca uwagi jak się grzebie jej w skarbonce :oczko
jak każde pszczoły , nie lubią gwałtownych ruchów , Powoli na spokojnie można z nimi zrobić dosłownie wszystko .
No prawie ....... jakoś dwa trzy tygodnie temu widziałem je w akcji , jak broniły dostępu do gniazda przed osami i szerszeniami .
Dały radę , obrona i zmasowany :attack .
Okłębione szerszenie nie mogły liczyć na to że im się uda ujść z życiem .
Po krótkiej walce napastnicy dokończyli żywota pod wylotkiem .
Awatar użytkownika
viking200
Administrator

Obrazki: 757

Wróć do Sierpień 2018