" Szalona " dziewiątka

Rójki i co dalej ?

" Szalona " dziewiątka

Postautor: viking200 » 2018-06-21, 16:58

Dziewiątkę obsadziłem rojem 24 maja , miały do swojej dyspozycji jedną ramkę suszu i sześć ramek z węzą .
Kilkanaście dni temu w czasie przeglądu stwierdziłem że trzeba im dołożyć jeszcze trzy ramki węzy ,
Dziewczyny odbudowały wszystkie ramki z węzą i ..... i w ostatniej chwili dołożyłem im resztę ramek do dziesięciu gniazdowych .
Bo z rozpędu zaczęły dziką zabudowę pod powałką .
Wczoraj zajrzałem i węza ładnie odbudowana , czerwiu sześć ramek od dechy do dechy a i pszczół jest dużo i wiele nie brakuje a pewnie nocowały by albo pod ulem
albo na ściance , zaryzykowałem i dałem im nadstawkę 1/2 , dziesięcioramkową cztery z suszem i reszta węza .
Wszystkie rodziny znoszą lipę więc czemu " dziewiątka " miała by mieć labę i zalewać sobie rodnię . Lepiej niech zaopiekuje się nadstawką :radocha
Tylko że dziewczyny do wieczora udawały że nie widzą nadstawki nad głową , dosłownie kręciło się po ramkach tylko kilka pszczół .
Aha , czyli olały . :bezradny
Ale już dzisiaj z rana , po uniesieniu powałki :szok ruch na ramkach i w uliczkach jak na wielkim odpuście czyli dziewczyny jednak zaakceptowały nadstawkę .
A czy odbudują węzę to się okaże za kilka dni , w przyszłym tygodniu planuje zajrzeć do nich jak sobie radzą z podaną węzą .
Szalone pszczoły , szalony ul i ten rok też szalony :luzik

Nie umniejszając innym rójką które obsadzałem , też prą do przodu z węzą i nakropem .
:brawo dziewczyny .
Awatar użytkownika
viking200
Administrator

Obrazki: 757

Wróć do Czerwiec 2018