Tajemnice , które czekają na Ciebie .

Tajemnice , które czekają na Ciebie .

Postautor: viking200 » 2013-02-24, 13:28

Drugiego takiego rejonu w Polsce nie ma .

Co niektórzy poszukiwacze skarbów wierzą ,
że właśnie u nas ukryto bursztynową komnatę;
eksplorerzy są przekonani ,że kosztowności , tajne fabryki zbudowane przez hitlerowców ,
zrabowane obrazy i księgozbiory - wszystko to nadal czeka na odnalezienie .
Gdzie mogą się znajdować :?:
Dosłownie wszędzie : w każdej wsi , w każdym niemal domu , w skrytkach ,
tunelach , zamaskowanych podziemnych fabrykach....


Może czekają właśnie na Ciebie :!:

Antonówka koło Kamiennej Góry

Znajduje się tam hitlerowski system podziemnych obiektów zwany ( będący elementem znacznie większego systemu ) Concordia . Podziemia Antonówki ciągną się w kierunku Raszowa , Pisarzowic , a także Janowic Wielkich . Jak daleko jednak sięgają , tego nikt nie wie. Tajemnice próbowali po wojnie zgłębić Rosjanie , ale do „serca” Antonówki prawdopodobnie nie dotarli . Już po wojnie ujawniono znaczące odkrycia w stawie leżącym na terenie tego systemu .

Borowice

Przed wojną była tam leśna karczma , teraz budynek należy do prywatnego przedsiębiorcy .
Prowadzi w nim między innymi kolonie i obozy sportowe . W czasie II wojny światowej Niemcy mieli tam punkt nasłuchowy . Na okalających wzgórzach stały prawdopodobnie anteny , a żołnierze zapisywali uzyskane dzięki nim z całego świata informacje .
W 1975 r. Milicja Obywatelska w podziemiach budynku znalazła kilkanaście skrzyń z wynikami owych nasłuchów . To miejsce jest silnie związane z „zamkiem” Grodna . To tam odkryto skrzynie z materiałami z nasłuchu . Warto też pokusić się na poszukanie tunelu , który podobno łączył te miejsca – uważa Marek Chromicz , emerytowany dziennikarz; znawca tematu .


Czerniawa Zdrój

W jednej z okolicznych gór znajdować się mają wielkie magazyny hitlerowskie z końca wojny .
Do dziś na tym terenie trwają poszukiwania i warto się zainteresować ogólnie dostępnymi „wejściami” do zasypanych lub niedokończonych sztolni .


Janowice Wielkie

Pod jednym z budynków miały znajdować się kosztowności , które należały do niemieckiego bankiera z Wrocławia . Ukrył je tam tuż przed końcem wojny . Co ciekawe , jeden z żyjących świadków podejrzewa , że dobra te zostały wykopane niedawno i zapewniły majętność jednej z rodzin ....
Janowice Wielkie pojawiają się w dokumentach hitlerowskich jako miejsce składowania dóbr bardzo często .
Próbowano nawet spuszczać wodę z jednego ze stawów , wierząc , że na dnie znajduje się tunel prowadzący do zatopionego magazynu . Do tej miejscowości przywieziono pod koniec wojny ponad 1000 metrów bieżących”wozów meblowych” skrzyń i pak , podobno z Wrocławia . Gdzie są?


Jelenia Góra

Czy w okolicach dworca PKP istniała fabryka związana z dawną kopalnią Walter Hoym ?
Nie ma co do tego pewności . Ci którzy twierdzą , że tak , idą dalej tym tropem . Uważają , iż w czasie wojny jej sztolnie zostały przejęte przez wojska hitlerowskie na tajne laboratoria . Jedni uważają , że były w nich przeprowadzane próby produkcji ciężkiej wody , inni , iż miały w nich powstawać silniki do ubotów , a jeszcze inni , że silniki odrzutowe. Warto też poszukać tunelu z Jeleniej Góry do Miedzianki , podziemi pod lotniskiem , zaginionej części podziemi pod parkiem na Wzgórzu Kościuszki (szpital) .
Zupełnie nie dawno grupa eksplorerów znalazła wejście do podziemnego magazynu(?) znajdującego się na terenie „Jelchemu” przy ul.Karola Miarki .


Karpniki

Zimą 1945 r. Do wsi , w okolice pałacu , wjechać miało kilka samochodów z wrocławskim depozytem .
Ciężarówki są ponoć ukryte gdzieś pod ziemią . Tu była także składnica książąt Heskich i tu były ukryte zbiory sztuki z Darmstadt .


Kopaniec

O ile niewiele tajemnic może kryć , znajdujący się w środkowej części wsi , podziemny bunkier z czasów II wojny św. O tyle drugi z bunkrów nie został do dziś zlokalizowany . Nieżyjący już mieszkańcy Kopańca twierdzili , że mieści się w górnej części wioski -–niedaleko gajówki .

Krzeszów

Niektórzy uważają , że w krzeszowskim klasztorze , w którym mieszkają obecnie siostry zakonne , ukryte mogą być , pomiędzy piętrami , skarby cysterskie . Mnisi mieli je tam schować tuż przed sekularyzacją zakonu , która nastąpiła w 1810r. Inni uważają że cystersi na siedmiu wozach wywieźli dobra w okolice Opawy lub Pisarzowic (a może i tu i tam), a następnie ukryli je w zasypanych obecnie sztolniach .

Leśna

Niezbadany do końca obiekt podziemny znajduje się tuż przy zakładach „Baworowo” . Od 1944r. Stanowił część kompleksu Leśna – Baworowo – Miłoszów . Interesujący może być zwłaszcza fragment podziemi tuż przy zakładzie . Istnieją przesłanki mówiące o tym , że jedna ich część nie została jeszcze odkryta .

Miedzianka

W okolicach wsi znajdować się ma kilka nieznanych zasypanych sztolni , które mogą skrywać depozyty należące do Niemców z przedwojennego Wrocławia . Kilkadziesiąt prastarych kopalń , których część należała niegdyś do krakowskich mieszczan . Zdaniem wielu , największy skarbiec na Dolnym Śląsku . Do wykorzystania było bowiem kilkadziesiąt szybów i setki , może tysiące metrów podziemnych chodników i wyrobisk . Ciągle jest to miejsce poszukiwań .

Mniszków

Koło dworu , w bańkach na mleko , odnaleziono kilka lat temu duży depozyt . Istnieje przekonanie , że ziemia pod wsią kryje jeszcze wiele innych skarbów . Jednym ze wskazywanych miejsc jest kamieniołom zwany Piekłem oraz okolice Sokolików .

Przesieka

W okolicy wsi Niemcy schować mieli pod koniec wojny depozyty mieszkańców Jeleniej Góry .

Przeżdziedza

W okolicy wsi znajdują się cztery tak zwane studnie bez dna . Dwie z nich są zawalone gruzem . Miejscowi uważają , że wykorzystywane były w czasie II wojny św. Przez Niemców i są wejściami do podziemnych korytarzy . Te zaś mają prowadzić w okolice Marczowa .Nikt nie zna ich przeznaczenia . Nie są też zbadane .

Szklarska Poręba

U podnóża zakrętu śmierci znajdują się przypory oraz wejście do tunelu . Arkadiusz Wichniak , były burmistrz miasta , wspomina ,że jako młody chłopak kilka razy tam wchodził .Tunel rozgałęział się , a potem niknął w ciemnościach .
„Poważna hipoteza głosi , że ciągnie się aż do Świeradowa Zdroju . W latach sześćdziesiątych jeden z autochtonów pokazywał nawet wejście do niego od strony Świeradowa „ - twierdzi były burmistrz .
-Tam nie ma „wejścia” do tunelu . Znajdują się tylko komory minerskie – uważa z kolei Marek Chromicz – Budowane były na tej drodze przez Niemców w czasie jej konstruowania . Podobne miejsca są jeszcze dwa . Jedno jest znane , a drugie , leżące w okolicy Świeradowa , niestety , nie zostało odnalezione do dziś , choć podobno po wojnie pomieszkiwali w nim przemytnicy .


opisano w NJ nr.12,20 marca 2012 Zbigniew Rzońca
Awatar użytkownika
viking200
Administrator
 
Posty: 973
Obrazki: 774
Rejestracja: 2012-08-13, 13:45
Lokalizacja: Karkonosze

Wróć do Tajemnice .

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron

x