12-stka koło Mausera

Luty 2019

12-stka koło Mausera

Postautor: viking200 » 2019-02-11, 01:51

Wystraszony pszczelą śmiercią głodową w Muserze do której się przyczyniłem , zajrzałem pod daszek 12-ki .

Obrazek

Powałka ciepła , czyli dziewczyny mają czerw , co do ilości pokarmu to powiem uczciwie , nie unosiłem powałki ze względu na bardzo silny porywisty wiatr .
Po za tym jeżeli jest czerw to nie chciałem wyziębić gniazda .
Jedynie co zrobiłem to po wyjęciu zatyczki w pajączku po środku powałki , położyłem na beleczkach nad otworem lekko przerysowaną ramkę z pokarmem .
Na ramkę trzy beleczki i ociepliłem , ( filcowa wkładka ocieplająca ) .
Wiem że żyją :radocha , i mają już czerw na co wskazuje temperatura powałki .
Ponieważ w dalszym ciągu nie wiem ile jeszcze pozostało im pokarmu w gnieździe ,
przy najbliższej w miarę stabilnej pogodzie położę na gniazdo pół-nadstawkę z ramkami pokarmu .
Doraźnie to tyle co chyba mogę zrobić na obecną chwilę .
Na razie na kilka dni ramka z pokarmem powinna im na tę chwilę wystarczyć .

cdn ...
Awatar użytkownika
viking200
Administrator
 
Posty: 1056
Obrazki: 824
Rejestracja: 2012-08-13, 12:45
Lokalizacja: Karkonosze

Re: 12-stka koło Mausera

Postautor: viking200 » 2019-02-21, 10:52

Chwilowo tak zrobiłem w 12-ce .
Pół-nadstawka jest pusta robiła za poduszkę powietrzną , powałka ocieplona matą filcową .
Nie byłem pewny gdzie mają pokarm tym bardziej że powałka jest bardzo ciepła czyli zaczęły opiekę nad czerwiem ,
profilaktycznie do nadstawki dałem kilkanaście ramek z miodem . Jak im zabraknie w gniazdowych to przejdą na górne ramki .

Fotka poglądowa
Obrazek


Nie tyle gdzie mają pokarm , tylko ile go jeszcze mają .
Dlatego żeby nie mieszać za dużo w gnieździe i stresować dziewczyny , poszedłem po najprostszej lini oporu .
Żeby nie powtórzyła się sytuacja jaką miałem w Mauserze , pszczoły nie przeszły kłębem na ramki z pokarmem .
Wpakowałem w pustą pół nadstawkę kilkanaście ramek z zasklepionym pokarmem , przełożyłem powałkę ,
ociepliłem i w moim przekonaniu jeżeli miały by mało pokarmu i problem z pobraniem z sąsiednich ramek to będzie
im łatwiej pobrać pokarm z pół nadstawki nad rodnią .
Awatar użytkownika
viking200
Administrator
 
Posty: 1056
Obrazki: 824
Rejestracja: 2012-08-13, 12:45
Lokalizacja: Karkonosze


Wróć do Światełko w tunelu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron

x