" Mauser " eksmisja dziewczyn do nowego lokum

" Mauser " eksmisja dziewczyn do nowego lokum

Postautor: viking200 » 2018-07-15, 22:47

Wczoraj tzn, 14 lipca przełożyłem rodzinę z " Mausera " 12 ramek wlkp , dennica stała , do nowego lokum .
Dziewczyny dostały do zasiedlenia nowy , zbudowany od podstaw ul wielkopolski 12 ramkowy na osiatkowanej dennicy z dwoma nadstawkami ,
Zdecydowałem tak , bo przy ostatnim przeglądzie zauważyłem że zaczyna im brakować miejsca , i miągwy już zaczynały się gnieździć wszędzie
gdzie była jakakolwiek wolna przestrzeń czyli jednym słowem zaczęła się ciasnota , a żeby się nie nudziły i za dużo nie kombinowały , wycofałem 3 ramki z poszytym miodem i dałem ramki z węzą . W nadstawce dostały pięć ramek suszu i siedem ramek z węzą .

W niebieskim " Junkersie " też 12-to ramkowy dziewczyny mają jeszcze dość sporo miejsca pomimo tego że odbudowały wszystkie ,
podane im wcześniej przy osadzaniu roju ramki z węzą i odpowiednio je zagospodarowały .
Mają luz i jak na razie nie grozi im ciasnota . :radocha

Obrazek

Obrazek

Wysiedlony pusty "Mauser" , stoi i czeka na przeniesienie na swoje stare miejsce koło żółtego "Macierzaka "
A tak po prawdzie , to czekałem aż się dziewczyny uspokoją , bo jednak były poddenerwowane i dość skutecznie nie pozwalały na bliższe podejście do uli .
Mam czas i nie muszę się śpieszyć , najważniejsze żeby dziewczyny zaakceptowały nowy dom , także :luzik :cool

Obrazek
Awatar użytkownika
viking200
Administrator

Obrazki: 732

Re: " Mauser " eksmisja dziewczyn do nowego lokum

Postautor: Martens » 2018-09-07, 21:24

O , widzę że wyprodukowałeś nowy ul .
Jak się gospodaruje na takim 12-to ramkowym ?
Słyszałem czy też wyczytałem że w takim ulu łatwiej jest zapanować nad nastrojem rojowym,
ale o tym to pewnie będziesz coś wiedział dopiero w przyszłym roku.
Sam jestem ciekawy twojej opinii o tym ulu, i jak rodzina zimuje w nim .
Im mniej wiesz, tym krócej będziesz przesłuchiwany.
Awatar użytkownika
Martens

Obrazki: 2

Wróć do Lipiec 2018