11 kwietnia 2018 - przegląd

11 kwietnia 2018 - przegląd

Postautor: viking200 » 2018-04-11, 11:19

Słonecznie ,
lekko przelotne zachmurzenia ,
temp. na wskaźniku zaokiennym +25st.C ,
wiatr słaby .

Od ostatniego wglądu do uli ,jest widoczna kolosalna różnica , w zaszłym tygodniu zaglądałem do wszystkich uli i stwierdziłem
że wszędzie są śladowe ilości czerwiu na wygryzieniu - dosłownie po dwa trzy niewielkie krążki zasklepionego czerwiu .
Co jak co ale pokarmu w ramkach było więcej , wszystkie ramki nabite pokarmem .
Dzisiaj już widać różnicę , dziewczyny sporo zużyły , część przeniosły na ramki z tyłu .
Pyłek to w wianuszkach nad czerwiem i nie tylko , trochę świeżego nakropu .
W 7-ce , 6-ce , 5-ce widać larwy i świeżutkie jajka :radocha .
Królowe-matki zaczerwiły dosłownie po pięć ramek obustronnie na ul .
Korzystając z okazji że otwarte ule , pszczoły dostały po malutkiej mgiełce kwasu mlekowego na ramkę .
Awatar użytkownika
viking200
Administrator

Obrazki: 654

Re: 11 kwietnia 2018 - przegląd - cd

Postautor: viking200 » 2018-04-11, 21:16

W 4-ce na powałce budowany języczek , w czterech ramkach większość czerwiu krytego , pokarm z ramek w większości pszczoły wykorzystały na czerw .
W pozostałych ramkach dużo pyłku , wolne komórki częściowo zalane świeżym nakropem .
Dodałem dwie częściowo odbudowane ramki z węzą .
Profilaktycznie , dziewczyny na ramkach dostały po mgiełce kwasu mlekowego .

W 3-ce , siedem ramek , pięć ramek z czerwiem , larwami i jajkami . szósta i siódma nabita pyłkiem , nakropem i zimowym pokarmem .
Wolną przestrzeń dziewczyny zabudowały po swojemu dziką zabudową . Zerwałem ją , a wolną przestrzeń zapełniłem
trzema ramkami z częściowo pociągniętą węzą wycofane jesienią.
Profilaktycznie mgiełka kwasu mlekowego .

W 2-ce , osiem ramek , cztery ramki z czerwiem krytym , na pozostałych pokarm zimowy i częściowo nakrop .
Jako szóstą od wylotka dałem węzę niech robi za zatwór .
Profilaktycznie mgiełka kwasu mlekowego .

W 1-ce , osiem ramek , na dwóch czerw kryty , cztery z larwami i jajkami , dwie z pokarmem i pyłkiem .
Ramka z węzą jako zatwór między larwami a pokarmem .
Profilaktycznie po pszczołach mgiełka kwasu mlekowego .

A jednak wbrew pozorom , ostatnio jak zaglądałem , w gnieździe-rodni pokarmu zimowego było prawie na full , obecnie już zaczął znikać .
Na razie nie stanowi to problemu , ponieważ rodziny mają jeszcze pełne pół nadstawki pokarmu pod rodnią .
Teraz tylko pytanie , czy nadstawki dać na rodnię czy na razie pozostawić do czasu aż opróżnią .
Awatar użytkownika
viking200
Administrator

Obrazki: 654

Wróć do Kwiecień 2018