Biegus indyjski

Biegus indyjski

Postautor: viking200 » 2018-02-19, 22:58

:uklon2

Przez dłuższy czas zastanawiałem się jak i czym zwalczyć letnią inwazję ślimaków , dotychczasowe metody nie były skuteczne .
Od sąsiadki usłyszałem że najlepsze do pacyfikowania ślimaków są kaczki Biegusy indyjskie nie mylić z kaczorem pospolitym :oczko
biegusy nie przepuszczą żadnemu golasowi .
Decyzja zapadła i kilka dni temu nabyliśmy na początek dwa kaczory , pani która je sprzedawała niestety nie miała kaczek .
No nic , na razie będą dwa kaczory . Przynajmniej nie będą się czuły samotne . Przyjdzie czas to dokupimy kilka kaczek , na razie nie ma w rozsądnej cenie .
A to co oferują co niektórzy handlarze to określam jednym słowem " zdziercy " .
Po przywiezieniu na miejsce , kaczorki zasiedliły swoje wytyczone miejsce w kurniku , i dopiero po dwóch dniach odważyłem się je wypuścić na wybieg ,
o raju :hahaha dawno nie widziałem takiego popłochu wśród kur jak zobaczyły te nasze "cudaki" na łapkach . Na ich widok wiały aż kurz leciał :ubaw .
Na szczęście nie przestały się nieść .
Z początku myślałem że kaczki skąd wyszły , tam pod wieczór wrócą tzn do kurnika .
A tu figa , nie miały zamiaru wracać .
Po kilku nieudanych próbach , w końcu udało mi się je zagonić do kurnika . No niby tak niezdarnie chodzą ale co jak co ,
biegi to mają opanowane do perfekcji że trudno je dogonić a już nie mówiąc żeby je złapać :cool
Wczoraj myślałem że zaś będę uskuteczniał biegi za nimi ,
a tu :szok same od siebie pomaszerowały na swoje miejsce w kurniku :brawo grzeczne chłopaki .
Jak na razie szybko załapały że jak kury wchodzą do kurnika , to i one też muszą .

- Manio , a gdzie się kury podziały ? -
- Nie wiem Wacuś , nie wiem -

Obrazek

- O , o tam . Widzisz je ? -
- Widzę . Te Manio , a co one tak biegają ? -
- He , he , może zmarzły . -

Obrazek


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
viking200
Administrator
 
Posty: 1056
Obrazki: 824
Rejestracja: 2012-08-13, 12:45
Lokalizacja: Karkonosze

Wróć do Kaczki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron

x