Powoli do przodu

Powoli do przodu

Postautor: viking200 » 2017-11-02, 15:59

Długo się nie odzywałem w temacie robótek ziemnych .
Pewne zmiany już zaszły , tak do końca nie zrezygnowałem z posypki żwirem pod ulami ,

Obrazek

Zamiast grubej warstwy żwiru , postanowiłem zrobić pod ule wylewkę betonową ,
podstawę do której zakotwiczę " taboret ulowy " :ubaw fajną nazwę wymyśliłem sobie na poczekaniu :luzik
jak zwał tak zwał , przynajmniej wiaterek nie poprzewraca mi uli spiętych pasem do stojaka .

Obrazek

Pewnym utrudnieniem dla mnie było wypoziomowanie podstaw , bo na razie usypywałem wał na pałę bez specjalnego poziomowania ,
ale z tym już sobie poradziłem :oczko .
Odtępy między ulami ustanowiłem na 110 cm . Czemu tak szeroko :?:
Po prostu to ma być pasieka amatorska a nie jakaś inna gdzie każdy centymetr się liczy :-P .
Szerokość "wału" usypałem na 400 cm , co do wysokości to jest zmienna zależnie od ukształtowania poziomu łąki .
A co do długości to dopiero wyjdzie w praniu :luzik .
Na razie muszę moje siedem na czymś solidnym ustawić .

Obrazek

Przy okazji , jak pisałem gdzieś wcześniej kroi mi się " malutkie " oczko wodne , żwir i ziemię fajnie się wykopuje ale
no właśnie te malutkie ale z dołkiem po żwirku i ziemi trzeba będzie zagospodarować :oczko
Najlepszy pomysł , to zrobić oczko - od razu dziewczyny będą miały blisko wodopój .
A i ja na tym skorzystam , bo jak znam siebie to pewnie zaraz kilka rybek karpiowatych tu trafi ,
a może też i jakaś :kaczka się przypałęta :cool :oczko

Obrazek

Obrazek

Zrobiła się taka mała dziurka w glebie tak około 500 na 400-450 cm , na razie głęboka na jakieś 160 cm :hahaha

Obrazek

Obrazek

No i fajnie , malinowo :ubaw
Awatar użytkownika
viking200
Administrator

Obrazki: 571

Re: Powoli do przodu

Postautor: Volter » 2017-11-07, 13:46

Patrzę na twoją robotę i zaciekawił mnie Twój sposób ustawienia uli .
Mam pytanie , w jakim kierunku usytułowałeś wyloty , chodzi mi czy na wschód-zachó-północ-południe ?
No i czy zdążysz przed zimą wylać podstawki ?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Volter

Re: Powoli do przodu

Postautor: viking200 » 2017-11-08, 02:08

:uklon2

Witaj Volter , dzięki za zainteresowanie tym co sobie tutaj dłubię :radocha
aktualnie ule mam ustawione w lini wschód-zachód , wylotkami ule są skierowane na południe .
Czy zdążę przed zimą , nie wiem wiele zależy od pogody i kilku innych okoliczności .
Raczej jestem dobrej myśli że zdążę . W ostateczności skończę wiosną . :oczko
Awatar użytkownika
viking200
Administrator

Obrazki: 571

Wróć do Robótki pasieczne