Przegląd-oprysk 15 sierpień 2017 . 2-ka

Przegląd-oprysk 15 sierpień 2017 . 2-ka

Postautor: viking200 » 2017-08-15, 17:37

Ciepło ok. 29stC , słonecznie prawie bez wiatru .
Przegląd 2-ki
Wcześniej nie dałem rady zrobić wglądu do ula , a i Arnold też pewnie zapomniał że się umawiał .
Ale tam , teraz z łapką jest lepiej :luzik nie boli , więc w końcu dałem radę .

Korpus górny 1/2 gniazdo-rodnia .
Cztery skrajne ramki zalane nakropem , na reszcie ramek niewiele czerwiu na wygryzieniu
w wolnych komórkach larwy - sądząc po ułożeniu 4ty - 7my dzień rozwoju :radocha ,
wianki pokarmu niewielkie nad czerwiem ( co tu wymagać od ramki 1/2 ) grunt że jest .
Z początku myślałem że odłożyły sobie nakrop z zakarmiania rozwojowego ale raczej wątpię
( wątpię też mam , ale na zapleczu ino jeszcze nie rozpakowane ) ,
z prostej przyczyny - podaję po 1/2 l syropu każdej rodzinie co drugi dzień .
No ale kto wie , może jakieś śladowe ilości odkładają sobie w plastrach .

Dolny pełny korpus gniazdo-rodnia .
Dwie ramki - z tyłu ula zalane na ful , zaczątki zasklepiania,
trzecia ramka ( ale jaja ) była ramką pracy , no była , ale już nie jest dziewczyny potraktowały ją po swojemu ,
i teraz jest czerw na wygryzieniu :szok ale pszczoły a nie trutni .
Po ostatnim wycinaniu czerwiu trutowego pozostawiłem ją , a te miągwy odbudowały na niej normalne komórki i
matula je zaczerwiła na normalny czerw :bezradny :brzydal
Na pozostałych ramkach dużo pokarmu i pierzgi w wiankach , trochę na wygryzieniu , i sporo larw w różnym etapie rozwoju , jak zwykle patrzałek zapomniałem
więc jajeczek nie widziałem .
Ogólnie jest dobrze , pokazał się pożytek więc dziewczyny znoszą pyłek , uzupełniają swoje zapasy :radocha

Aaa , byłbym zapomniał :oczko dzisiaj też był w użyciu kwas mlekowy popsikany po wszystkim co biegało i latało w ulu .

Wiem że ta franca Warroza na pewno jest gdzieś w ulu , pomimo tego że dość mocno przyglądałem się pszczółkom na ramkach ,
to nie widziałem nic podejrzanego na nich .
Co wcale nie znaczy że jej nie ma .
Awatar użytkownika
viking200
Administrator

Obrazki: 752

Wróć do Sierpień 2017