No i ,,,, wykrakałem - 30 maj 2017 rójka z " jedynki "

No i ,,,, wykrakałem - 30 maj 2017 rójka z " jedynki "

Postautor: viking200 » 2017-05-31, 02:10

:uklon2

Musiałem przy ostatnim przeglądzie w jedynce zgapić jakiś matecznik .
No i wyszła rójka :bezradny no trudno moja wina .
Wszystko fajnie , tylko dlaczego dziewczyny wybrały sobie moment wylotu jak zaczęło grzmieć , no cóż przygotowałem rojnicę z dwoma ramkami węzy , niestety suszu nie mam na zapasie * , miotełkę i takie tam niepotrzebne drobiazgi .
Zacząłem się przymierzać jak rójkę wtrynić do rojnicy a tu jak nie pizdnie grom i momentalnie zaczęła się ulewa .
Myślałem że to przelotny deszcz ale nie , zerwał się silny wiatr i deszcz zaczął się nasilać .
No cóż szybka decyzja , w łapy sekator do gałęzi i do dzieła , po ogoleniu drzewka z gałęzi dosłownie w ostatniej chwili okryłem dziewczyny folią bo zaczęło napierdzielać gradem i to wcale nie małym bo wielkości fasoli .
Ostatnie podcięcie konara i z łupem w garści chodu pod folię , gdy dziewczyny trochę podeschły to strąciłem je do rojnicy ,
trochę pszczół rozlazło się pod folią . Zostawiłem towarzystwo żeby się trochę uspokoiły .
Zajrzałem po pół godzinie a te france wylazły z rojnicy i zadowolone z powrotem osiadły na konarku . No to powtórka - siup do skrzynki ,
a konarek do garażu .
Po powtórnym osadzeniu w rojnicy , dziewczyny już w niej pozostały , a to co latało pod dachem po jakimś czasie zaczęło nalatywać do skrzynki . Pod wieczór skrzynka poszła do chłodnego pomieszczenia , a jutro obsada w nowym ulu .

A teraz tak sobie siedzę i myślę , że gdybym czekał aż pogoda się uspokoi , to najprawdopodobniej z całego roju po gradobiciu niewiele pszczół pozostało by przy życiu .
A tak :hura dziewczyny mają się dobrze i są bezpieczne , a mi przybył jeden ul więcej :radocha

* dopisek późniejszy
Awatar użytkownika
viking200
Administrator

Obrazki: 759

Wróć do Maj 2017