28 luty 2017 nowy ul na starym miejscu , prawie.

28 luty 2017 nowy ul na starym miejscu , prawie.

Postautor: viking200 » 2017-02-28, 18:50

.
Widzę że jednak dziewczyny zaakceptowały nowy dom , poobserwowałem trochę jak latały wkoło nowego ,
jak "obwąchiwały" ul z każdej strony . I chyba lustracja wypadła pozytywnie bo zaczęły gdzieś latać ,
a już największe "zdziwko" jak zobaczyłem pszczołę na wylotku z jakimś pyłkiem ,
fakt że śladowo ale jednak trochę pyłku gdzieś znalazła i przyniosła do ula :mniam
Ciekawe co przyniosła i gdzie toto rośnie , bo na łączce nie widziałem żadnego kwitnącego czegokolwiek

Obrazek

Następny do wymiany będzie żółty "Macierzak" , ale to już jak będzie naprawdę cieplutko ,
ten ul na razie nie wymaga aż tak pilnego działania żeby przesiedlać go , w nim jest sucho .
Planuje żeby "macierzak" i drugi ul "Mauser" ustawić gdzieś na łączce jako swoistego rodzaju stacjonarną rojołapkę .
A nuż coś przyleci i się osiedli :oczko

Obrazek

Działka jak i przyległe łąki są terenem lekko-zalewowym , dlatego ule stoją na niewielkim usypanym wale ziemnym .
Jak do tej pory , przez kilkanaście lat rzeka po roztopach nawet jak wylała to nie było tragedii jak
poziom lustra wody kształtował się na 15 - 20 centymetrach zazwyczaj po kilkunastu godzinach , nie było śladu po wylewie .
Stąd ten pomysł na usypanie wału .

Obrazek

.
Awatar użytkownika
viking200
Administrator

Obrazki: 759

Wróć do Luty 2017